Ο Καρλ Άντονι Τάουνς σημείωσε 44 πόντους στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα Τίμπεργουβς – Χόρνετς

2 months ago 12

Ο Καρλ Άντονι Τάουνς πραγματοποίησε μυθική εμφάνιση στο παιχνίδι των Τίμπεργουλβς με τους Χόρνετς, με τον ψηλό της Μινεσότα να σημειώνει 44 πόντους (!) στο πρώτο ημίχρονο και 62 συνολικά.

Ο Καρλ Άντονι Τάουνς έκανε απίστευτα πράγματα κόντρα στους Χόρνετς, τελειώνοντας τον αγώνα με 62 πόντους (11/20 δίποντα, 10/15 τρίποντα, 10/14 βολές), αλλά στο φινάλε δεν χάρηκε την εμφάνιση του, καθώς οι Τίμπεργουλβς υπέστησαν ήττα σοκ, αφού η Σάρλοτ επέστρεψε από το -18 και πήρε την νίκη με 125-128 μέσα στην Μινεσότα!

Ο Τάουνς πρόλαβε να σημειώσει 44 πόντους στο ημίχρονο (!), ωστόσο η ομάδα του χαλάρωσε υπερβολικά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο ψηλός των Τίμπεργουλβς είχε την ευκαιρία να στείλει τον αγώνα στην παράταση, αλλά αστόχησε στο τρίποντο που επιχείρησε στο τέλος.

Ο Μάιλς Μπρίτζες με 28 πόντους και ο Μπράντον Μίλερ με 27 πόντους ήταν οι κορυφαίοι των νικητών, με τον ΛαΜέλο Μπολ να προσθέτει 18 πόντους και 13 ασίστ.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-32, 69-64, 107-92, 125-128.

ΤΙΜΠΕΡΓΟΥΛΒΣ: ΜακΝτάνιελς 9 (2/7 τρίποντα), Γκομπέρ 13 (11 ριμπάουντ), Τάουνς 62 (11/20 δίποντα, 10/15 τρίποντα, 10/14 βολές), Αλεξάντερ-Γουόκερ 18 (4/6 τρίποντα), Έντουαρντς 9 (1/4 τρίποντα, 11 ασίστ), Άντερσον 5, Ριντ 5 (1), ΜακΛάφιν, Μίλτον 4.

ΧΟΡΝΕΤΣ: Ουάσινγκτον 12 (2), Μίλερ 27 (3), Μπρίτζες 28 (3/10 τρίποντα), Μπολ 18 (1/6 τρίποντα, 13 ασίστ), Ροζίερ 11, Μπλακ 7 (1), Θορ 7 (2), Μενσά 2, Ι. Σμιθ 6, ΜακΓκόουενς 2, Ν. Σμιθ 8 (2).